Praktické rady

Hospitalizace

K příjmu přicházejte na lačno, pokud by bylo potřeba doplnit nějaké náběry krve podle rozhodnutí přijímacího lékaře nebo anesteziologa.

Příjem pacienta na oddělení je komplikovaný administrativní a zdravotní výkon, proto prosíme o trpělivost při nástupu hospitalizace.

Při operacím na krku je vhodné nosit na oddělení spíše zapínací pyžamo než noční košili z důvodů snazších převazů operační rány.

Během hospitalizace se, prosíme, řiďte pokyny lékařů a sester, hlavně při užívání jakýchkoli léků. V případě, že užíváte nějaké léky příležitostně a neuvedli jste je při příjmu, informujte zdravotnický personál, než si je vezmete.

Chování po operaci

Režimová opatření – resekce septa, septoplastika, mukotomie, FESS zde.

Režimová opatření – tonzilektomie, tonzilotomie zde.

Režimová opatření – operace nosní mandle, EAT zde.

Režimová opatření – totální laryngektomie, odstranění hrtanu, péče o tracheostomickou kanylu zde.